תמי לנדאו

 

מורה להוראה מתקנת באנגלית.
בעלת תואר ראשון באנגלית מאוניברסיטת בר-אילן.
דיפלומה (British Dyslexia Association) BDA בהוראת האנגלית לילדים ליקויי למידה.
תואר מוסמך MA בחינוך מאוניברסיטת ליברפול אנגליה. תזה בנושא ליקויי למידה והשפעתם על רכישת האנגלית כשפה זרה.
כיום מסיימת את לימודי הדוקטורט.
עובדת כמרצה בהשתלמויות מורים במרכז ההדרכה של ניצן ובמכללת בית ברל בנושא הוראת האנגלית לילדים ליקויי למידה.
בעלת מכון לאבחון וטיפול בליקויי למידה:
אבחון פסיכולוגי, דידקטי ואנגלית.
יעוץ בנושאי לקויי למידה (התנהלות והשתלבות בבית ובמסגרת החינוכית)
הוראה מתקנת באנגלית, עברית ומתמטיקה.
 

 

בית ספר לאנגלית-תמי לנדאו
 
בית הספר לאנגלית  בגני-יהודה פעיל משנת 1989 והעמיד שנתונים רבים של תלמידים מצליחים ומרוצים המאיישים חלק נכבד מכיתות דוברי האנגלית בבתי הספר באזור.
על בית הספר מפי תמי:
עם עזיבתי את עבודתי כמורה לאנגלית בקיבוץ קשה היה לי לוותר על סגנון ההוראה בקיבוץ שבא לידי ביטוי בקבוצות קטנות, אוירה משפחתית ומחויבות מוחלטת של המורה להצלחת התלמידים. החלטתי להביא משהו מן הקיבוץ אל העיר. התחלת בית הספר לאנגלית  היא בחדרון קטן בבית הורי בגני-יהודה. משגבר הביקוש "כבשתי" עוד חלקה קטנה  בביתם ונעזרתי במורה לאנגלית מהקיבוץ עמה עבדתי שנים רבות. ברבות הימים עזבתי את החדרון וכיום בית הספר שוכן במבנה נפרד עם מספר כיתות לימוד ומגוון רחב של קורסים לאנגלית מגיל הגן ועד בחינות הבגרות.
הקורסים לילדים משלבים את היתרון העצום לרכישת שפה זרה בגיל צעיר עם הוראה מקצועית המתאימה באופן ספציפי לכל חתך גיל. חוגי המבוכים ודרקונים באנגלית משלבים את יצר ההרפתקנות הטבעי עם ההכרח להשתמש בשפה האנגלית כדי להשתלב במשחק. התוצאה: שיפור משמעותי ביכולת הביטוי באנגלית.  
 
הדבר החשוב לי ביותר כמורה וכמנהלת הוא לממש את הפוטנציאל הקיים בכל ילד. אני מאמינה שכל ילד מסוגל ללמוד ושמתפקידו של המורה למצוא את הדרך. ואכן, שיטות ההוראה בבית הספר גם בחוגים הקבוצתיים וגם בשיעורים הפרטיים, הן שיטות הוראה רב חושיות המאפשרות לכל ילד לקלוט בצורה המתאימה לו ביותר.
 
בית הספר כיום מתמחה  גם בהוראה מתקנת באנגלית, עברית ומתמטיקה.
 
התעניינותי בנושא ליקויי למידה החלה כשראיתי תלמידים נחמדים ונבונים  שאינם מצליחים ללמוד בשיטות הוראה מקובלות. בחיפושי אחרי פתרון הולם לתלמידים אלו הגעתי לאיגוד הדיסלקציה הבריטי- (British Dyslexia Association) DBA שם למדתי שיטות הוראה מיוחדות להקניית השפה האנגלית לילדים עם ליקויי למידה. האתגר והעניין בעבודה עם ילדים ליקויי למידה הוביל אותי להמשיך וללמוד את הנושא. לימים סיימתי תואר שני בנושא זה, למדתי אבחון לקויי למידה וכיום אני בשלבי סיום של עבודת הדוקטורט. כיום אני מכשירה מורים לאנגלית להיות מורים להוראה מתקנת (במסגרת ניצן ומכללת בית ברל) ומיישמת את הידע הרב אותו צברתי במהלך השנים בתהליכי ההוראה שלי ושל צוות מורי בית הספר לאנגלית בגני יהודה.    
 
מורי בית הספר הינם מורים ותיקים ומנוסים מהטובים ביותר בתחומם. רוב מורי בית הספר הם גם בעלי הכשרה של מורים להוראה מתקנת  מה שמבטיח ידע מעמיק בתהליכי למידה.
 
בבית הספר לאנגלית מכון לאבחון פסיכולוגי, דידקטי ואנגלית כשהמאבחנות, ד"ר גילדה פלטי וד"ר עירית כהן הן מהשורה הראשונה בתחום האבחון והייעוץ למאובחן.
 
ולסיום, לדעתי כל ילד יכול ללמוד וגם ליהנות מכך. האחריות מוטלת עלינו המורים. הצטרפו אלינו ותיווכחו.
 

2007 Dyslexia.co.il ©